У чому переваги чат ботів? Які процеси може автоматизувати чат бот? У яких месенджерах і сервісах застосовуються чат боти? Чи можуть чат боти замінити живих співробітників?

Чат боти сьогодні серйозно полегшують як ведення бізнесу, так і управління будь-якою публічною сторінкою, групою в соц. мережах або месенджері. Непомітно інтегруючись в соціальна мережі вони вже стали його невід’ємною частиною: вони можуть клієнта з асортиментом і прийняти замовлення, узгодити розклад зустрічі (будь то студентська вечірка, візит до перукаря, або навіть співбесіду), провести опитування або автоматизувати пошук — з усім цим сьогодні працюють чат боти, вивільняючи людині неймовірну кількість часу.

Тут ми спробуємо розібратися де і як застосовуються чат боти, які переваги мають, так вони хороші, як прийнято вважати?

Чат боти: переваги та можливості

Переваги простіше зрозуміти на більш-менш прикладних задачах. Ось три простих приклади:

Ви поспішаєте на роботу настільки, що навіть каву доведеться пити по дорозі. Замість черг в найближчу кав’ярню, ви просите “віртуального співробітника” в телеграмі бота приготувати вам подвійне Еспресо, тут же оплачуючи все карткою. Підсумок: на виході з дому забираєте в кав’ярні довгоочікуваний напій, а замовлення зайняв менше хвилини.

Отже, вам треба провести студентську вечірку, опитування в пабліку, або робочу нараду. Раніше для цього доводилося сповіщати кожного, фіксувати результати. Сьогодні все це робить бот, пропонуючи вам готові результати.

Інший приклад, у вас є величезна база фільмів і книг, де ваші передплатники можуть вибрати собі щось підходяще. Замість нудного каталогу (який бот також може надати для пошуку «в ручну»), Віртуальний помічник може вислухати побажання про жанр, тематику, тривалості, і відразу видати готову посилання.

Але найяскравіший прояв чат-боти сьогодні знайшли в бізнесі. Там, де кожна хвилина часу фахівця коштує грошей, вони не тільки можуть автоматизувати рутинні процедури, зібрати відгуки і навіть вникнути в проблематику клієнта.

Економія ресурсів і автоматизація

Скільки часу сьогодні витрачають співробітники call-центрів, щоб прийняти замовлення, або озвучити асортимент? Чат бот може сам “поспілкуватися” з клієнтом, дати всі подробиці про ціни, асортимент і прийняти замовлення Взагалі не турбуючи співробітників. Більше того, виключається час очікування, бот доступний 24/7 і відповідає миттєво. Класичний приклад: допомогти клієнту відстежити стан замовлення і доставку посеред ночі.

Більше того “Віртуальний помічник” не тільки відмінно справляється з бюрократією, але і допоможе це зробити рядовим користувачам. В одному з проектів був створений чат-бот, що допомагає користувачеві правильно заповнити податкову звітність, самостійно формуючи підсумковий документ виходячи з відповідей.

Зниження стресу

Далеко не завжди в службу підтримки або доставки звертаються люди в гарному настрої. Найчастіше буває навпаки, де фахівцеві потрібно не тільки допомогти клієнту з конкретною проблемою, але також вислухати всі їх обурення. Або навпаки, клієнту може бути вкрай незручно телефонувати з живим фахівцем, але цілком комфортно працювати з програмою.

Чат бот може не тільки зібрати вичерпну інформацію про проблему, підказати орієнтовні терміни доставки, передати всі потрібні дані фахівцеві, але і сказати клієнту пару підбадьорливих слів.

Замість чергового додатка-звичний месенджер або соцмережа

Сучасні гаджети «забиті під зав’язку» всілякими додатками і програмами, користувачі неохоче встановлюють що-небудь нове, навіть для виклику таксі, Замовлення піци або бронювання квитків, номерів готелю.

Користувачеві значно простіше знайти телеграм або whatsapp канал потрібної компанії, залишити замовлення чат-боту і дочекатися оповіщення. Звичне середовище і месенджер скорочують дистанцію до клієнта, одночасно залишаючи вам зручний канал зв’язку. Навіть найпростіша CRM система в такій інтеграції дозволяє вам безпомилково працювати з багатотисячною базою клієнтів і швидко обробляти сотні замовлень.

Підіб’ємо підсумки

До хорошого звикають швидко, не виняток тут і чат бот. Переваги добре опрацьованого віртуального помічника в соц мережах або паблік сьогодні свого роду «стандартом», без нього вже стало непросто уявити самі рутинні процедури.

Але і тут є ложка дьогтю в бочці зручності і корисності. Будь чат бот необхідно створити, продумати і вибудувати логіку взаємодії з користувачем, налаштувати і інтегрувати. В іншому випадку є ризик отримати не стільки робочий інструмент, скільки даремний доважок до соціальних мереж або месенджеру, який ніхто не хоче використовувати.

І хоча це займає час і сили, професійне створення такого віртуального помічника вийде значно дешевше створення свого додатка або сайту. Ми допомагаємо створити не тільки “ідеальний чат бот” для вашого бізнесу, а й інтегруємо його з будь-якими соц. мережами, CRM системами, платіжними сервісами. Ми допомагаємо зробити бот не тільки корисним функціонально, досконально прописуючи логіку, ми робимо ваших “помічників” -приємними співрозмовниками, де клієнту з десятка інших чат-ботів буде зручніше працювати саме з вашим.