Чи потрібно знати мови програмування для створення бота? Як створити бота в telegram без програмування? Чим відрізняються Конструктори для створення бота? Які завдання зможуть вирішувати боти створені в конструкторі?

Далеко не завжди в штаті є програміст, або компанія хоче звертатися до фахівця для створення бота. У таких випадках бот можна спробувати зробити і в спеціальних “конструкторах”, фактично зібравши з готових блоків, взагалі без знання мов програмування.

Конструктор ботів: як це працює і чому?

Велика кількість компаній очікують від чат-бота приблизно одного і того ж: вміння прийняти замовлення, дати відповідь клієнту про стан його замовлення, підтвердити оплату, познайомити з асортиментом, зібрати відгуки і т.д. знаючи це, можна створити «конструктор» для ботів, де користувач сам, без знання мов програмування, зможе з готових «цеглинок» зібрати і запустити чат-бота для вирішення типових завдань.

Але тут відразу проявляються і недоліки такого методу:

  • обмежені можливості-якщо потрібного вам елемента немає, то доведеться обходитися без нього, або шукати інший “конструктор”
  • спеціальний конструктор може просити гроші за підписку, або давати серйозні обмеження для безкоштовної версії (а в деяких випадках і самостійно розсилати свою рекламу через вашого бота)

Уникнути обмежень безкоштовних конструкторів, отримати максимальний функціонал і реалізувати свою задумку в точності так, як ви це запланували можна зробивши замовлення на розробку Telagram бота в нашій компанії. Це дозволить заощадити час на створенні бота своїми руками і скоріше почати отримувати прибуток завдяки готовому продукту.

Які бувають конструктори ботів?

Створити свого бота можна у вбудованому telegram сервісі — BotFather. Знайти його дуже просто, введіть в пошуку telegram @botfather, запускайте і дотримуйтесь текстових інструкцій. Детальніше про його можливості та застосування можна прочитати тут (https://tlgrm.ru/docs/bots).

Але, в цьому боті поки немає нічого крім імені або аватарки, як наповнити його необхідним функціоналом? Ми зробили невелику добірку сервісів, які допоможуть вам швидко створити telegram бот без програмування. Пропонуємо піти по ускладненню, від найпростіших конструкторів, до більш складних:

  • manybot.io

Це один з найбільш простих конструкторів, в ньому відсутній будь-якої візуальний інтерфейс, фактично він є ботом створює інших ботів в telegram. Він безкоштовний, але іноді може розсилати свою рекламу, відключити це не вийде. Його має сенс вибрати для самих-самих простих завдань, передбачуваних діалогів і малих меню.

  • сhatforma.com

Один з найбільш популярних сервісів-конструкторів як для telegram, так і для інших популярних месенджерів і соціальних мереж. Саме тут найбільш легко вирішуються типові завдання, він добре «ладнає» з CRM, просто інтегрується з системами інтернет магазину і/або бронювання.

Сервіс платний, але є безкоштовний пробний період.

  • botmother.com

Хороший сервіс з масою функцій і докладною документацією. Крім можливості створити свого бота “з нуля”, тут є добірка типових і готових варіантів, які можна швидко адаптувати під свої потреби. Тут же передбачений досить серйозний конструктор для складної логіки, а також можливість втрутитися в розмову з користувачем якщо програма не справляється.

Представлена і рекомендується платна версія, але є і безкоштовна, без реклами, але з обмеженнями по функціоналу.

  • aimylogic.com

Цей конструктор підійде як далеким від програмування людям, так і IT фахівцям. Тут не просто більше можливостей, тут є звичні змінні, об’єкти, функції для програмістів, з можливістю зробити фактично все. У той же час, простий конструктор дозволяє швидко зібрати шаблон з готових вбудованих елементів, а потім тонко налаштувати його під ваші потреби не володіючи спеціальними знаннями.

Є платна і безкоштовна версія, без реклами.

Підіб’ємо підсумки: який сервіс вибрати?

Створити telegram bot без програмування сьогодні не просто можливо, для цього є безліч варіантів і пропозицій. Як серед них вибрати відповідний? Є чотири основні варіанти:

  1. Чітко визначити який саме функціонал вам потрібен, скільки ви готові на це витратити — а вже після цього вибрати найбільш оптимальний і зручний варіант.
  2. Відразу вибрати кілька “потужних” конструктора, спробувати їх безкоштовну або пробну версію, зупинившись на самому зручному.
  3. Проконсультуватися з фахівцем. Маючи досвід використання різних сервісів, розуміючи з якими завданнями боту доведеться працювати, є можливість більш точно вибрати сервіс, або навіть запропонувати готовий варіант для вашого бізнесу. Найчастіше це все ще дешевше написання бота “з нуля” програмістом.
  4. Якщо у вас складне завдання – краще відразу довірити розробку професіоналам. Найчастіше ціна розробки бота компанією буде коштувати дешевше витраченого вами часу на вивчення основ роботи з конструктором і створення чат-бота відповідно до свого ТЗ.